شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

قیمت نصب کورین

جدول محتوا

قیمت نصب کورین

قیمت نصب کورین: سنگ های کورین از محصولات جدیدی است که هم اکنون نه تنها در بازارهای ایران بلکه در تمامی کشورها بیشترین توجه را برای ساخت نما به خود جلب کرده است که علت عمده ی آن نیز هزینه ی بالای سنگ های معمول در ساخت نماست. معمولا سنگ های کورین را با سنگ هایی چون کوارتز و گرانیت مقایسه می کنند.

نام کورین تنها یک برند تجاری است که توسط دو پونت در سال ۱۹۶۷ به ثبت رسید و البته پس از آن برند های دیگری همچون سامسونگ و هانکس و ال جی اقدام به تولید این نماها نموده اند و این در واقع پس از انقضا زمان ثبت اختراع دو پونت بود.

قیمت نصب کورین
قیمت نصب کابینت کورین

تفاوت قیمت های سنگ های مختلف

قیمت سنگ کورین آتیستون و اورانوس و سوپراستون تقریبا در یک بازه است ، البته لازم به ذکر است که هر کدام از برندهای سنگ های ایرانی دو یا چند درجه ی کیفیت دارند که به تبع آن سنگ های گرید پریمیوم از قیمت بالاتری نسبت به سنگ های گرید اکونومی برخوردارند که در هر برند از سنگ ایرانی این گریدهای مختلف نام گزاری اختصاصی دارند برای مثال در برند اورانوس گرید کیفیت بالاتر با نام تجاری کورین اورانوس و گرید کیفیت پایین تر با نام تجاری کورین مِیسی شناخته می شوند.

در بین برندهای ایرانی و تولید داخل برند آتیستون بازه ی قیمت متفاوتی دارد زیرا علاوه بر تولید کدهای رایج میان تمامی برندها ، یک سری کدهای تولیدی اختصاصی در سمپل خود دارد که قطعا قیمت نسبتا بالاتری در مقایسه با سایر کدها دارد.

نحوه محاسبه قیمت کورین

نحوه محاسبه قیمت کورین ، بر اساس فاکتور متر طول ، عرض صفحه ، پیشانی جلو کار ، قرنیز ، ابزار کلاسیک و مدل سینک متفاوت میباشد.

 1. عرض استاندارد کورین
  قیمت استاندارد کورین بر اساس عرض 60 سانت ، پیشانی 5 الی 6 سانت و قرنیز 3 سانت میباشد . بر طبق این ابعاد هر چه عرض صفحه کورین افزایش پیدا کند بر متر طول صفحه ضریب میخورد بدین صورت که اگر یک متر طول در عرض 90 سانت داشته باشیم به 1 متر طول صفحه ضریب 1.5 میخورد و متراژ 1.5 محاسبه میگردد به همین صورت برای بقیه ضرایب عرض صفحه نیز اعمال میگردد .
 2. قرنیز کورین
  مساله دیگر مدل قرنیز است ، قرنیز 90 درجه رایگان بوده ولی قرنیز کرو یا قوس دار بر اساس جنس صفحه از 20 تومان تا 90.000 تومان جداگانه محاسبه میگردد .
 3. ابزار کلاسیک
  ابزار کلاسیک نیز بر حسب نوع ابزار کلاسیک که میتواند یک پله کوچک ، دو پله ، سه پله کلاسیک ، و ابزار های مختلف هر یک بر اساس نوع صفحه کورین و ابزار کلاسیک از 20 تومان تا 80.000 تومان متغیر است .
 4. برند ورق کورین
  جدا از این مسائل عامل تعیین کننده در قیمت کورین ، جنس ورق کورین است . ورق های کورین کره ای نظیر سامسونگ استارون ، ال جی و هنکس همه نقریبا در یک رنج قیمت هستند و اختلاف قیمت بیشتر بر اساس طرح و دانه بندی روی صفحه است .
  کورین ایرانی نیز به همین صورت محاسبه میشود که کورین اورانوس ، تکسانیت ، آتیستون ، سوپر استون و می سی همگی در یک رده قیمت میباشند و با کمی اختلاف نسبت به کیفیت با هم قرار دارند .
 5. پیشانی جلو کار کورین
  مورد دیگر پیشانی است ، پیشانی استاندارد جلو کار کورین 5 سانت ، هر چه قدر پیشانی جلوتر رود بر حسب اینکه ورق اضافه باید استفاده بشود یا خیر و میزان عرض صفحه ، میتواند جداگانه محاسبه گردد .
 6. دانه بندی صفحه کورین
  در سنگ کورین هر چه دانه بندی کورین بزرگتر باشد و یا داخل صفحه کورین دانه های اکلیلی باشد قیمت ورق کورین افزایش میباشد ولی در کیفیت هیچ تفاوتی بین دانه ریز و دانه درشت وجود ندارد.

چرا اجرای کورین توسط نصاب حرفه ای و مجرب مهم است؟

اجرای حرفه ای کورین بسیار مهم است. اگر نصاب سنگ کورین در کار خود مهارت و تجربه کافی نداشته باشد به مرور در استفاده از قیمت نصب کورین صفحه سطح جامد خود دچار مشکل خواهید شد.

 • پنهان شدن درزها: همانطور که می دانید صفحات کورین می توانند کاملا بدون درز درآیند. اما این موضوع تا حد زیادی به نصاب کورین بستگی دارد. یک نصاب حرفه ای سنگ کورین می تواند درز بین صفحات را به گونه ای پنهان کند که اصلا قابل دیدن نباشد. توجه داشته باشید که همین درزها می توانند محل تجمل آلودگی و میکروب ها شوند.
 • ابزارهای نصب کورین: یک نصاب باتجربه کورین از ابزارهای حرفه ای و باکیفیت برای نصب سنگ کورین استفاده می کند.
 • پولیش و ترمیم: یکی از ویژگی های بسیار مفید سنگ کورین ترمیم پذیر بودن آن است. وجود لکه، خراش یا ساییدگی در سطح سنگ کورین اصلا لازم نیست شما را نگران کند چون پس از پولیش و ترمیم مثل روز اول خواهد شد. نصاب کورین بهتر است کار ترمیم و ساب و پولیش کورین را نیز در صورت نیاز حتی پس از سال ها انجام دهد.
 • طرح های منحنی: سنگ کورین به خاطر انعطاف پذیری و خم پذیری بالایی که دارد می تواند به اشکال مختلف ساخته شود. اگر طالب سطوح منحنی یا دایره ای شکل هستید باید حتما از یک نصاب ماهر کورین کمک بگیرید.
 • برندهای کورین: سنگ کورین برندهای متنوع داخلی و خارجی دارد. برای خرید سنگ کورین باید به نمایندگان رسمی برندها که خود نیز کار اجرای کورین را انجام می دهند مراجعه کنید.

  کابینت فیدر
  کابینت فیدر

ویژگی های تاثیرگذار کورین برای نصب


صفحات سنگی کورین
در انواع کاربری ها به عنوان سنگ کابینت، سنگ روشویی، دیوارپوش، میز فوت کورت، میز کنفرانس و … نصب می شوند. صفحات آکرلیک کورین از خاصیت خم پذیری و انعطاف بالایی برخوردار هستند که در انواع سبک های دکوراسیون قابل استفاده بوده و طرح های یکپارچه و به غایت منسجمی را پدید می آورند.

البته، فرم دهی به سنگ کورین پیش از نصب و در سالن های فابریکیشن از طریق کوره های حرارت دهی صورت می گیرد. با این حال، اگر فرم خاصی مدنظرتان باشد، پیش از نصب آن را مشخص می کنید تا طرح دلخواه برایتان شخصی سازی شود و به قیمت نصب کورین بهترین نحو در محل نصب گردد.

قیمت کابینت کورین آشپزخانه
قیمت کابینت کورین آشپزخانه

به طورکلی تولید سنگ مصنوعی را می توان در سه مرحله خلاصه کرد:

 • ساخت بلوک
 • برش بلوک ها در ابعاد اسلب
 • پرداخت اسلب (انجام عملیات کالیبره، پولیش، ابزار کاری)

چه نوع سنگ کورین در بازار ایران موجود است؟

اکنون به طور معمول سنگ های مصنوعی کورین در بازار با عرض ۷۵ سانتیمتر و ضخامت ۱۲ میلی متر موجود است. اما شرکت های تولید کننده ی این سنگ های مصنوعی بر اساس سفارش دانشجو آن را با ضخامت ۶ میلی متر هم تولید می نمایند. معمولا در سایت های مختلف با قیمت های مشخصی بر طبق تعرفه رو به رو هستیم که این قیمت نهایی سنگ های مصنوعی کورین نیست. یعنی بر طبق دوری و نزدیکی محل نصب و مونتاژي این سنگ ها قیمت ها متفاوت خواهد شد.

برترین برندهای سنگ های کورین

برند های ایرانی سنگ های کورین موجود در بازار شامل نیکا استون، T.S.I، ورانوس، تکسانیت، SUPER STONE و ATISTONE می باشد. همچنین این سنگ ها دارای برندهای کره ای از جمله HANEX ،MACS و STARON است که در حال حاضر بهترین و معتبر ترین برند در بین این سنگ های مصنوعی برند ال جی تحت عنوان هایمکس می باشد. این برند دارای رنگ های متنوع است.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

سخن آخر

قیمت نصب کورین برای هر کسب و کاری متفاوت است. برای دریافت لیست قیمت نصب گروه خدماتی فیدر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منبع : گروه خدماتی فیدر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کابینت جزیره آشپزخانه