شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

چیدمان ظروف در کابینت

جدول محتوا

چیدمان ظروف در کابینت

چیدمان ظروف در کابینت: کابینت آشپزخانه محل نگهداری ظروف آشپزخانه و لوازم آشپزخانه است. ظروف آشپزخانه می توانند در کابینت آشپزخانه با درب شیشه ای و یا درکابینت دیواری با رنگ مات قرار گیرند. اگر به دنبال یک کابینت برای نمایش ظروف دکوری و یا عتیقه هستید، می توانید از کابینت با درب های شیشه ای استفاده کنید.
چدیمان ظروف در کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی ظاهری، باعث ایجاد نظم در کابینت و فضای آشپزخانه نیز می شود. ظروف آشپزخانه را می توان به روش های مختلفی در کابینت های آشپزخانه قرار داد. چیدمان ظروف در کابینت به سلیقه ی افراد نیز بستگی دارد. در ادامه سعی می کنیم بهترین ایده ها برای چیدمان ظروف در کابینت را برای شما معرفی کنیم.

تقسیم کننده در چیدمان ظروف درکابینت

با توجه به اینکه تمام کابینت های آشپزخانه برای نگه داری لوازم آشپزی و ظروف آشپزخانه هستند، داشتن یک نظم و ترتیب در چیدمان ظروف آشپزخانه، لازم و ضروری به نظر می رسد.

به طور مثال اگر ظروف آشپزخانه ی پرمصرف را از سایر ظروف جدا نکنیم، یک بی نظمی در چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه ایجاد خواهدشد. در ادامه بیشتر دراین مورد صحبت خواهیم کرد.
ولی به یاد داشته باشید: در چیدمان ظروف در کابینت، سعی کنید ظروفی که بیشتر استفاده می کنید را در یک محل قرار داده و از سایر ظروف آشپزخانه جدا کنید. شما می توانید برای ایجاد نظم بیشتر، از تقسیم کننده ها در کشوهای کابینت های آشپزخانه نیز استفاده کنید. تقسیم کننده ها می توانند نظم بهتری در چیدمان ظروف در کابینت ایجاد کنند.

ایده برای چیدمان ظروف در کابینت

برای چیدمان ظروف در کابینت باید به محل قرار گیری کابینت های آشپزخانه نیز دقت کرد. یکی از دلایل استفاده از کابینت در آشپزخانه، ایجاد راحتی و فضای کافی به هنگام آشپزی است.

سعی کنید کابینت های آشپزخانه ی نزدیک به محل پخت و پز را به نگهداری ادویه ها و یا لوازم و ظروف آشپزی که بیشتر با آن سر و کار دارید، اختصاص دهید.
با این کار می توانید تا حدود زیادی در زمان خود به هنگام آشپزی صرفه جویی کرده و به حفظ چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه نیز کمک کنید.

اولویت بندی در چیدمان ظروف در کابینت

ایجاد نظم در یک محیط حتی آشپزخانه بدون اولویت بندی امکان پذیر نیست. برای چیدمان ظروف در کابینت نیز باید اولویت خاصی را در نظر بگیرید.

برای ایجاد فضای کافی در کابینت های آشپزخانه، بهتر است ابتدا ظروف و یا لوازم قدیمی آشپزخانه را که استفاده نمی کنید، جابه جا کنید. با این کار می توانید فضای بیشتری در کابینت های آشپزخانه برای چیدمان ظروف در کابینت داشته باشید.

اولویت بعدی جدا کردن ظروف از یکدیگر برای ایجاد نظم بیشتر است. قرار دادن کاسه ها و پیاله ها در کنار یکدیگر بهتر از قرار دادن کاسه ها و بشقاب ها در یک کابینت آشپزخانه است. قرار دادن کاسه ها بر روی یکدیگر یکی از روش های رایج در چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه است.

ایده چیدمان ظروف درکابینت

یک آشپزخانه مرتب با چیدمان ظروف در کابینت

برای داشتن یک آشپزخانه ی مرتب باید اصول مختلفی را در نظر گرفت. اگر آشپزخانه ی شما کوچک و نقلی است، ایجاد نظم می تواند مشکل تر نیز باشد.
اگر فضای آشپزخانه ی شما کوچک است، پیشنهادمی کنیم از کابینت های درب شیشه ای استفاده نکنید. کابینت ها با درب شیشه ای که فضای داخل کابینت از بیرون قابل مشاهده است، پیشنهاد نمی شود.

برای آشپزخانه های کوچک بهترین راه استفاده از کابینت های ام دی اف، ممبران، هایگلاس در رنگ های روشن مانند کابینت آشپزخانه سفید رنگ است. رنگ سفید می تواند فضای آشپزخانه را بزرگ تر نمایش دهد. بازتاب نور در رنگ های روشن نیز بیشتر است و این نیز به دلبازتر شدن فضای آشپزخانه بیشتر کمک می کند.

اگر می خواهید با بهترین دکوراسیون برای آشپزخانه های کوچک آشنا شوید، می توانید به مقاله ی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک از سایت فیدر مراجعه بفرمایید.

کابینت سازی فیدر

مرتب کردن کابینت آشپزخانه

هر چند وقت یکبار به ظروف آشپزخانه و لوازم آشپزخانه داخل کابینت ها سر بزنید. با این کار می توانید در زمان کوتاه تری مرتب سازی چیدمان ظروف در کابینت ها را انجام دهید.

می توانید روش های مختلفی را برای چیدمان ظروف در کابینت امتحان کنید. روش های متنوع و کاربردی بسیاری برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه ها وجود دارد.
بهترین راه سر زدن به اینترنت و جستجو در اینترنت است. شما می توانید روش های مختلفی را برای چیدمان ظروف در کابینت پیدا کرده و بهترین و مناسب ترین روش را برای مرتب سازی کابینت آشپزخانه ی خود به کار ببرید.

ترفندهای چیدمان ظروف در کابینت

ترفندهای چیدمان ظروف در کابینت

ترفندهای چیدمان ظروف در کابینت می تواند برای کسانی که به تازگی مستقل شده اند، کاربردی تر باشد. برای نوعروس ها، آشنایی با اصول خانه داری و ترفندهای چیدمان ظروف در کابینت می تواند جالب باشد و برای ایجاد یک چیدمان زیبا در آشپزخانه به آن ها کمک کند.

یک ترفند خوب برای مرتب سازی چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه، می تواند جدا کردن محل نگهداری خوراکی ها و ادویه ها از لوازم و ظروف آشپزخانه باشد.
با این کار نظافت ظروف و فضای داخل کابینت ها نیز بیشتر حفظ خواهد شد. در داخل کابینت ها و کشوهای کابینت نیز از جدا کننده ها برای نگه داری ادویه ها و خوراکی های دیگر نیز می توانید استفاده کنید.

چیدمان ظروف در کابینت برای استفاده کودکان

چیدمان ظروف در کابینت برای کودکان

اگر شما نیز صاحب فرزند هستید، بهتر است بخشی از کابینت آشپزخانه را برای نگهداری ظروف و لیوان پلاستیکی کودکان در نظر بگیرید. سر و سامان دادن و نظم دادن به این ظروف پلاستیکی که دائما مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند سخت باشد. این ظروف هم توسط خود کودکان جابه جا شده و هم توسط والدین جابه جا می شود.
 برای اینکه به وضعیت آشپزخانه و چیدمان ظروف در کابینت بیشتر نظم دهیم، بهتر است ظروف کودکان را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، جداگانه نگه داری کنیم.
ظروف مورد استفاده خردسالان و کودکان معمولا سبک تر بوده و از جنس پلاستیک ساخته می شوند. بهترین کار برای نظم دادن به چیدمان ظروف، جداکردن این ظروف پلاستیکی از سایر ظروف آشپزخانه است. محل قرار گیری ظروف کودکان باید متناسب با حجم این ظروف تعیین شود.

 بهترین کار این است که ابتدا ظروف پلاستیکی کودکان مانند لیوان، کاسه و … را روی پیشخوان کابینت آشپزخانه قرار دهید، با این کار می توانید برای اولین و آخرین بار ظروف کودکان را از سایر لوازم آشپزخانه جدا کنید. 

حالا که حجم این ظروف مشخص شده است، یک کشو یا یک بخش از کابینت را که برای استفاده ی شما و برای استفاده ی کودک دلبندتان مناسب است، برای چیدمان این ظروف در نظر بگیرید.
اگر با محدودیت فضا در کابینت روبرو هستید، بهترین راه، جداسازی ظروفی است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و یا به ندرت از آن ها استفاده می کنید. حتما چند ظرف پلاستیکی و یا بطری آب وجود دارد که فضایی را در کابینت اشغال کرده اند. هر چند وقت یکبار، جداسازی ظروفی که دیگر استفاده نمی کنید را انجام دهید. با این کار می توانید فضای بیشتری را برای سامان دهی به چیدمان ظروف در آشپزخانه در دسترس داشته باشید..

کلام آخر
ایجاد نظم در فضاهایی مانند آشپزخانه که روزانه، بارها و بارها به این محل سر زده و از لوازم آشپزخانه و ظروف آشپزخانه ی مختلف برای آشپزی، درست کردن کیک و شیرینی و حتی دم کردن یک چای استفاده می کنیم، کمی دشوار به نظر می رسد.

همچنین نظافت و پاکیزگی آشپزخانه نیز می تواند زمان بر باشد. بهترین و اساسی ترین کار می تواند طراحی و استفاده از دکوراسیون داخلی آشپزخانه اصولی باشد.
اگر دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی شما درست و اصولی باشد، می توانید علاوه بر حفظ زیبایی در ظاهر آشپزخانه، فضای مناسبی نیز برای نگه داری لوازم و برای چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه داشته باشید.

ما در دکوراسیون داخلی و کابینت سازی فیدر، آماده ی اجرای بهترین و آخرین مدل های دکوراسیون داخلی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاره ی رایگان با شماره های فیدر تماس حاصل کنید.

شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

1 دیدگاه دربارهٔ «چیدمان ظروف در کابینت»

  1. مطلب جالبی بود.ممنون. من از بخش آخرش که درباره ی چیدمان ظروف کودک بود بیشتر خوشم اومد. واقعا بهترین راه برای مرتب کردن کابینت ها، جدا کردن ظروف پلاستییکی از بقیه ی ظروف هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =

چیدمان ظروف در کابینت