شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

چیدمان مبلمان در منزل

جدول محتوا

چیدمان مبلمان در منزل

چیدمان مبلمان در منزل: برای داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا و مدرن باید به هماهنگی بین اجزای منزل توجه کرد. از رنگ دیوارها گرفته تا کمد دیواری و مبلمان در منزل، همه بر روی دکوراسیون داخلی خانه ی شما تاثیرگذار است.

از مهم ترین عناصر در چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل می توان به چیدمان مبلمان در منزل اشاره کرد. چیدمان مبلمان درست و اصولی می تواند منزل شما را مدرن تر و بزرگ تر نمایش دهد.
همین طور اگر مبلمان درست چیده نشوند، دکوراسیون منزل شما، به اندازه ی کافی زیبا نخواهد شد.
در ادامه سعی می کنیم از اصول چیدمان مبلمان در منزل صحبت کرده و چند نمونه از چیدمان مبلمان زیبا در منزل را به شما نمایش دهیم.

تاثیر مدل مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان منزل در مدل های مختلف مانند مبلمان کلاسیک و مدرن به بازار عرضه می شوند. از معروف ترین مدل های مبلمان منزل می توان به مبلمان راحتی، مبلمان اسپرت، مبلمان سلطنتی، چستر و … اشاره کرد.

در انتخاب مدل مبلمان باید به طراحی داخلی و سبک دکوراسیون داخلی منزل نیز دقت کرد. اگر سبک دکوراسیون داخلی شما کلاسیک یا نئوکلاسیک است، مبلمان سلطنتی و کلاسیک می تواند انتخاب مناسب تری باشد.
برخی از اصول در بین سبک های دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان مشترک است و برخی از اصول دیگر نیز متناسب با سبک دکوراسیون داخلی تعیین می شود. حال که با مدل های معروف در مبلمان منزل آشنا شدید، سراغ چیدمان مبلمان در منزل و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی منزل خواهیم رفت.

نقطه ی کانونی در چیدمان مبلمان منزل

مبلمان معمولا در فضای پذیرایی قرار می گیرند. برای داشتن یک چیدمان مبلمان مناسب در منزل باید به نقطه ی کانونی در منزل توجه کنید.
نقطه ی کانونی در چیدمان، نقطه ای است که باعث می شود تمام توجه مخاطبان به سمت آن بخش از چیدمان و یا منزل معطوف شود. در دکوراسیون پذیرایی، محل قرار گیری میز تلوزیون می تواند نقطه ی کانونی در نظر گرفته شود.

چیدمان مبلمان و سایر اجزای پذیرایی باید حول نقاط کانونی قرار گیرد. پس اولین کار در چیدمان مبل در منزل می شود پیدا کردن نقطه ی کانونی در محلی که قرار است مبلمان در آن قرار گیرد.
بعد از پیدا کردن نقطه ی کانونی باید آن را برجسته کنیم. استفاده از رنگ، طرح و بافت های مختلف در طراحی و چیدمان، می تواند به برجسته کردن نقطه ی کانونی در چیدمان مبل در دکوراسیون منزل کمک کند. چیدمان مبلمان منزل، کمد دیواری و سایر اجزای پذیرایی مانند تابلوها و اشیا دکوری باید حول نقطه ی کانونی باشد.

رنگ دیوارها نیز در ایجاد نقطه ی کانونی موثر است. معمولا از طرح و رنگ مختلف برای برجسته کردن نقطه ی کانونی استفاده می شود. در دکوراسیون داخلی به این دیوار، دیوار تاکید نیز گفته می شود.
نور پردازی نیز می تواند به برجسته کردن نقطه ی کانونی کمک کند. سعی کنید در پذیرایی فقط یک نقطه ی کانونی داشته باشید و چیدمان مبلمان منزل را پیرامون این نقطه ی کانونی انجام دهید.

چیدمان مبلمان منزل کوچک

برای پذیرایی های بزرگ می توان از طرح ها و روش های مختلفی در چیدمان مبلمان منزل استفاده کزد. ولی در منازل کوچک، محدودیتی به نام فضا وجود دارد.

این محدودیت در طراحی داخلی و چیدمان منزل تاثیرگذار خواهد بود. باید به این نکته نیز توجه داشته که مبلمان از اجزای مهم در دکوراسیون داخلی بوده و فضای زیادی را نیز استفاده می کنند.
اگر پذیرایی شما نقلی و کوچک باشد، باید در چیدمان مبلمان منزل بیشتر دقت کنید. یک چیدمان خوب می تواند فضای خانه ی شما را بزرگ تر و دلبازتر نمایش دهد.

رعایت اصل تقارن می تواند در چیدمان منزل کوچک تاثیر مثبتی داشته باشد. برای مبلمان منزل به خصوص چیدمان مبلمان سلطنتی، داشتن تقارن در چیدمان مبلمان مهم است.
سعی کنید مبل سلطنتی سه نفره را در وسط پذیرایی و مبل های تک نفره را در اطراف مبل سه نفره قرار دهید. با این کار می توانید یک تقارن زیبا در چیدمان منزل ایجاد کنید.

چیدمان مبلمان در منزل
چیدمان مبلمان در منزل
چیدمان مبلمان در منزل

هماهنگی فرش و مبلمان در دکوراسیون منزل

در چیدمان خانه های ایرانی معمولا از فرش های ایرانی استفاده می شود. هماهنگی بین فرش و مبلمان می تواند یک دکوراسیون داخلی زیبا ایجاد کند.
هماهنگی فرش و مبلمان به ابعاد فرش، رنگ فرش و رنگ مبلمان نیز بستگی دارد. رنگ دیوارها، رنگ فرش و هماهنگی آن با رنگ مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است.

به خصوص اگر در فضای پذیرایی محدودیت داشته باشیم. برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک که از فرش و مبلمان استفاده می شود، می توان این اصول را در چیدمان مبلمان منزل رعایت کرد.

برای آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی و قیمت طراحی داخلی می توانید از مشاوره ی رایگان دکوراسیون داخلی فیدر استفاده کنید.

ایجاد فضای صمیمی در چیدمان مبلمان منزل

یک اصل اساسی در خانه های ایرانی، ایجاد فضای صمیمی و ایجاد حس آرامش در فضای منزل است. استفاده از رنگ های روشن و یا استفاده از رنگ های گرم، می تواند فضای خانه را صمیمی تر نمایش دهد.
چیدمان مبلمان پیرامون میز تلوزیون، استفاده از تابلوهای هنری زیبا و استفاده از اشیا دکوری مانند ظروف عتیقه در کمد دیواری و یا استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی می تواند حس آرامش بیشتری در محیط خانه ایجاد کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «چیدمان مبلمان در منزل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

چیدمان مبلمان در منزل