شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کمد دیواری رختخواب و لباس

جدول محتوا

کمد دیواری رختخواب و لباس

کمد دیواری رختخواب و لباس : امروزه طرح کمد دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، بسیار با اهمیت است. کمدهای دیواری از تنوع بسیاری برخوردارند. چه از لحاظ جنس و چه از لحاظ طرح، که بستگی به فضا و طراحی اتاق خواب دارد. اتاق خواب یکی از مکانهای خانه است که وجود کمد دیواری در آن ضرورت دارد. جدا از اینکه طرح کمد دیواری برای اتاق خواب باید مورد پسند باشد، جذابیت در طراحی داخلی داخل کمد دیواری اتاق خواب نیز نباید فراموش کرد.

 

کمد دیواری
کمد دیواری

انتخاب کمد مناسب برای قرار دادن رختخواب

معمولا کمد های قدی برای رختخواب بهترین انتخاب است. دقت کنید که عرض کمد نه انقدری زیاد باشد که مجبور شوید رختخواب را در کنار هم بچینید، نه آنقدری کم باشد که مجبور باشید تشک ها و پتو ها را در ابعاد بسیار کوچکی تا بزنید. به این ترتیب پس از انتخاب کمد مناسب تشک ها، پتوها و بالشت ها را به شیوه ی منظم و کارآمدی بر روی یکدیگر قرار دهید.

کمد دیواری برای رختخواب

کمد های دیواری MDF مات هستند و این مدل کمد ها در انواع رنگ های روشن و تیره موجود هستند که بهتر است رنگ کمد های دیواری MDF را با توجه به اندازه اتاق مورد نظر خود انتخاب کنید. برای راحتی در این کار باید برای هر وسیله فضایی به ابعاد مناسب تعبیه گردد. بهتر این است که کمد کیف و کفش از کمد لوازم آرایش و وسایل تزیینی جدا باشد. برای زیبایی بیشتر در چیدمان کمد دیواری برای لباس های آویز از چوب رختی استفاده کنید این کار علاوه بر اینکه به ترتیب نشستن لباسها در یک جا نظم می دهد و دسترسی به لباس مورد نظر را آسان می کند در استفاده از فضا هم صرفه جویی می کند.

طراحی داخل کمد دیواری برای رختخواب

یکی از نکات مهم درباره کمد دیواری رختخواب، طراحی داخلی آن است. اگر جز آن خانواده هایی هستید که رفت آمد زیادی دارید و تعداد مهمان هایی که شب را در خانه تان می گذرانند زیاد است؛ پس حتما رختخواب های زیادی هم نیاز دارید و ممکن است نگهداری از آنها معضل شده باشد.

عرض تشک های تان را اندازه بگیرید و چند سانتی متری به آن اضافه کرده، سپس یک تخته عمودی را به اندازه ارتفاع کمد دیواری برش بزنید. تخته را به صورت عمودی در جای خود قرار دهید. به این ترتیب بخش بزرگ تر را برای قرار دادن تشک ها و کمد دیواری رختخواب و لباس لحاف ها و بخش کوچک تر را برای گذاشتن بالش ها تقسیم بندی کرده اید.

بهترین جنس برای کمد دیواری اتاق خواب کودک و نوجوان

معمولاً برای انتخاب کمد دیواری اتاق کودک و نوجوان باید به چند نکته اساسی توجه کنید:

 

کمد دیواری مردن
کمد دیواری مردن
 • ضد لکه بودن
  برای اتاق کودک بهتر است جنسی را انتخاب کنید که بدنه کمد به راحتی لکه نشود و جای دست روی آن باقی نماند. با توجه به این موضوع کمدهای جنس های‌گلاس و همچنین شیشه و آینه برای اتاق کودک می‌تواند کمی مشکل ساز باشد؛ اما در مورد اتاق نوجوان استفاده از کمد هایگلاس به دلیل رنگ‌های متنوع و زیبا و همچنین جلوه براق می‌تواند ایده خوبی نیز محسوب شود.
 • شکستنی نبودن
  استفاده از کمدهای شیشه‌ای یا آینه‌ای برای اتاق کودک و نوجوان چندان مناسب نیست و بهتر است در صورت نیاز تنها بخشی از کمد آینه یا شیشه باشد و جنس بدنه کمد حتماً محکم باشد.
 • محکم بودن بدنه کمد دیواری
  بهتر است برای اتاق کودک و نوجوان خود حتماً از یک جنس مرغوب و باکیفیت برای کمد دیواری اتاق خواب استفاده کنید. در نظر بگیرید که احتمال وارد شدن ضربه به کمد وجود دارد و به همین دلیل باید از جنسی استفاده شود که خیلی زود آسیب نبیند و خراب نشود.
 • مطابقت با سلیقه کودک و نوجوان
  احتمالاً استفاده از یک کمد با سبک کلاسیک و قدیمی با کنده‌کاری و طرح بته جقه برای اتاق فرزند شما چندان جذاب نخواهد بود. برای اتاق کودک و نوجوان بهتر است از طرح و رنگ‌های امروزی استفاده کنید و معمولاً کمدهای ام‌دی‌اف یا چوبی برای آن مناسب‌تر هستند.

کاربردهای کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری یک از مهم‌ترین بخش‌های هر اتاق است که معمولاً کاربردهای متفاوتی دارد. سازماندهی لوازم و نظم بخشیدن به آن‌ها مهم‌ترین ویژگی کمد اتاق خواب محسوب می‌شود که بیشتر از آن برای قرار دادن البسه و رختخواب‌ها استفاده می‌گردد.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

کمد لباس

کمد دیواری اتاق خواب معمولاً قبل از هر چیزی، محل قرار دادن لباس‌ها است و لازم است که هر اتاق خوابی حداقل یک کمد برای قرار دادن لباس‌ و لوازم ضروری افراد داشته باشد. مقدار فضایی که در اتاق وجود دارد و همچنین سبک اتاق و سلیقه افراد نقش مهمی در انتخاب نوع و مدل کمد دیواری اتاق خواب دارد. کمد لباس معمولاً باید دارای چندین کشو و کمد مخصوص برای قرار دادن لباس‌های کوچک‌تر، لباس زیر و همچنین جایگاهی برای آویز لباس‌ها به همراه جالباسی باشد. مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب کمد لباس عبارت‌اند از:

 • جنس کمد
 • نوع کمد
 • سبک و رنگ کمد
 • سایز و اندازه کمد
 • کیفیت

کمد رختخواب

کمد رختخواب مخصوص قرار دادن انواع تشک و بالشت‌های اضافی است و معمولاً فضای آن باید کافی باشد. درب این نوع کمدها برای اینکه راحت‌تر و تا انتها باز شوند، معمولاً به صورت لولایی هستند. موضوع دیگری که باید در مورد کمد رختخواب بدانید این است که این کمدها معمولا فقط در خانه‌های ایرانی استفاده می‌شود.

بهترین جنس برای کمد دیواری اتاق خواب

امروزه جنس و طرح‌های مختلف برای کمد دیواری اتاق خواب ایجاد شده، شما می‌توانید با توجه به طراحی و سبک خانه و سلیقه خودتان کمدی را که با نیازهای شما سازگارتر است، انتخاب کنید. شما باید در نظر بگیرید که برای کمد دیواری اتاق خواب چه معیارهایی بیشتر برایتان اهمیت دارد. چقدر فضا برای قرار دادن کمدها دارید و اینکه قرار است چقدر هزینه کنید. سپس با توجه به همه این مسائل طرح کمد دیواری اتاق خواب خود را انتخاب کنید.

 

کمد دیواری کلاسیک
کمد دیواری MDF-کمد دیواری کلاسیک

بهترین جنس برای کمد دیواری اتاق خواب بزرگسال

چیزهایی که در مورد کمد دیواری اتاق خواب بزرگسالان اهمیت دارند، زیبایی، سبک و جادار بودن کمد دیواری هستند. یک کمد متناسب با سبک و طراحی اتاق خواب که جلوه زیبایی داشته باشد و نیازهای شما برای جاسازی لباس‌ها و لوازم ضروری‌تان را فراهم کند. انتخاب بهترین جنس برای کمد دیواری به سبک اتاق و سلیقه افراد نیز بسیار وابسته است. کمد دیواری رختخواب و لباس

علاقه‌مندان به سبک کلاسیک

اگر به سبک کلاسیک علاقه دارید، بهتر است بدانید که استفاده از جنس‌هایی مثل ممبران و چوب طبیعی برای شما انتخاب مناسب‌تری خواهد بود. از طرفی اگر مقدار هزینه خرید کمد دیواری اتاق خواب نیز برایتان اهمیت دارد، بهتر است کمد دیواری ممبران را انتخاب کنید.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

علاقه‌مندان به سبک مدرن

برای علاقه‌مندان به سبک مدرن معمولاً گزینه‌های زیادی برای یک کمد دیواری اتاق خواب وجود دارد. شما می‌توانید یک کمد دیواری شیشه‌ای، آینه‌ای، ام‌دی‌اف یا های‌گلاس انتخاب کنید. حتی اگر به کمدهای تمام چوبی علاقه دارید، می‌توانید سبک آن را طوری انتخاب کنید که با سبک مورد علاقه شما همخوانی بیشتری داشته باشد.

سخن آخر

برای سفارش کمد دیواری رختخواب و لباس خود میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یک کمد دیواری زیبا برای خانه خود سفارش دهید.

منبع : گروه خدماتی فیدر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =

کمد دیواری مدرن