شماره تماس جهت مشاوره و سفارش
۰۲۱-۶۶-۹۰۱-۲۰۴ | ۰۹۱۲-۸۵-۸۵-۶۰۴

آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کمد دیواری شیک

جدول محتوا

کمد دیواری شیک

کمد دیواری شیک و زیبا را می توانیم یکی از محصولات مهم در اتاق خواب خودمان، کودکانمان و … معرفی نماییم. کمد دیواری های متنوعی امروزه در بازار فروش موجود هستند و با توجه به سبک تولیدی آن ها و حتی با توجه به مواد اولیه استفاده شده برای ساخت آن ها، می توانیم نمونه های مختلفی را مشاهده و خریداری نماییم. همه ما خوب میدانیم برای قرار دهی لباس هایمان، کیف و کفش، کت و شلوار هایمان و حتی برای قرار دهی اکسسوری های موجود خود باید کمد دیواری مناسبی را دارا باشیم. در این حالت است که اتاق ما همواره مرتب خواهد بود.

کمد دیواری
کمد دیواری MDF-کمد دیواری کلاسیک

عوامل موثر بر انتخاب نوع کمددیواری

انتخاب مدل و نوع کمد دیواری و حتی نحوه دسته بندی آنها در این مطلب بر اساس موارد زیر تعیین می‌شود:

  • متراژ فضایی که در دسترس است و نوع چیدمان اتاق خواب
  • نوع و نحوه قفسه بندی در بخش داخلی و همچنین تعداد درب ها در بخش بیرونی
  • نوع مکانیز درب بر اساس فضا و نیاز شما
  • نوع و میزان وسایلی که می‌خواهید در کمد جا دهید (بهتر است همیشه یک لیست از وسایل مورد نظر داشته باشید)
  • میزان بودجه شما
  • نوع کاربری کمد دیواری (نیاز به میز آرایش، میز تحریر، آینه و…)
  • جنس مورد نظر شما برای ساخت کمد دیواری

انتخاب رنگ برای شیک ترین مدل کمد دیواری

توجه کنید که با توجه به رنگ روتختی، پرده‌ها، فرش، تختخواب و فضای رنگی اتاق خود، رنگ کمد دیواری را انتخاب کنید. اگر متراژ اتاق خواب کوچک است و می‌خواهید فضای اتاق خواب شما بزرگتر دیده شود از رنگ‌های روشن و اگر می‌خواهید اتاق خواب جمع و جور تر و کوچک‌تر جلوه پیدا کند، کمد دیواری خود را تیره‌تر انتخاب کنید.

توصیه می‌کنیم که در اتاق‌های کوچک از رنگ تیره استفاده نکنید. فضای کوچک با رنگ تیره، کوچکتر جلوه پیدا می‎کند و مناسب نیست. با طراح کمد دیواری خود مشورت کنید، او با توجه به تخصصی که دارد می‌تواند همسو با نیاز شما و تم رنگی اتاق‌تان پیشنهادهای دقیق‌تری را در اختیار‌تان بگذارد. نورپردازی را نیز متناسب با رنگ کمد دیواری خود انتخاب کنید تا کمد دیواری خود را شیک و لوکس جلوه دهید.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

ویژگی های یک کمد دیواری مناسب

اگر از کمد دیواری برای خانه خود استفاده می کنید بهتر است موقع انتخاب توجه کنید که کمد شما دارای چهار چوب فلزی باشد زیرا چهارچوب های فلزی استحکام بسیار بیشتری دارند و اگر حتی به صورت دوبله هم از ام دی اف در ساخت چهار چوب استفاده شده باشد، باز هم چارچوب های فلزی مقاومت بیشتری دارند و وقتی که وسایل زیادی داخل کمد دیواری شما قرار داشته باشد تازه متوجه تفاوت و ارجحیت چارچوب های فلزی می شوید .

زیرا چارچوب ‌های فلزی زوار دارند و طبقه ‌های کمد دیواری داخل زوارها فرو می ‌روند و هر وزنی را با هر میزانی می توانند تحمل کنند و مثل طبقه‌ های کمد دیواری هایی که چارچوب آن ها چوبی است ورم نمی کنند و هرز نمی شوند. در کمد دیواری های پذیرایی که از نوع ریلی هستند یراق آلات اهمیت بسیار زیادی دارد و چون در بازار انواع چینی آن ها خیلی زیاد است ، در انتخاب کمد دیواری شیک محصول با کیفیت توجه زیادی داشته باشید.

قیمت کمد دیواری

از هر چه بگذریم از قیمت که گاهی در انتخاب نوع و مدل تعیین کننده است، نمی‌توان به راحتی گذشت. قیمت کمد دیواری بسته به نوع اجرا و ساخت، اندازه، جنس، ابعاد، تعداد کشوها و… متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم که با طراح کمد دیواری خود در این خصوص طرح خود را با جزئیات نهایی کنید تا قیمت کمد دیواری مشخص گردد. حتما قبل از اجرا کمد دیواری خود، از طراح پیش کمد دیواری شیک فاکتور مهر شده بگیرید.

انواع کمددیواری از نظر ساختار آن

کمدهای دیواری از نظر ساختار، طراحی و نحوه ساخت کلی آنها، به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند که هر کدام بر اساس نیاز افراد کمد دیواری شیک و نوع فضای موجود در اتاق یا محل کار، باید انتخاب و طراحی شود.

کمد دیواری مستقل

منظور از کمد دیواری مستقل این است که ساختار کلی کمد جدا از اتاق و یا دیوارهای آن است و شما به راحتی می‌توانید آن را جابه جا کنید. درست مثل کمدهایی که در بازار موجود است و شما آنها را خریداری می کنید و در گوشه ای از اتاق قرار می‌دهید. این نوع از کمدها مناسب افرادیست که مرتب محل زندگی خود را تغییر می‌دهند و یا کسانی که علاقه زیادی به تغییر دکور و جابه جایی وسایل خود دارند. شما می‌توانید انواع کمددیواری مستقل را یا از بازار تهیه کنید و یا از کمدساز بخواهید که مطابق سلیقه شما آن را بسازد؛ در این مدل کمد می توانید به راحتی از انواع درب‌های ریلی، لولایی و یا ترکیبی استفاده کنید و آن را با هر نوع متریالی که می‌خواهید سفارش دهید.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

کمد دیواری توکار

کمد دیواری با ساختار توکار، به کمدهایی گفته می‌شود که با توجه به یک فضای مشخص در اتاق و بر اساس متراژ آن ساخته می‌شود. اغلب در اتاق هایی که یک فرورفتگی و یا یک فضای پرت دارند، از مدل کمد دیواری توکار استفاده می‌شود. در این مدل می‌توان از دیوارها به عنوان چهارچوب و باکس کلی کمد استفاده کرد و فقط آن را طبقه بندی کرد و یک درب برای آن ساخت و یا روی دیوارها هم از چوب یا ام دی اف برای زیباتر شدن آن استفاده کرد.

 

کمد دیواری
کمد دیواری

کمد دیواری از کف تا سقف

گاهی اوقات بخشی از یک اتاق را (مثلا یک سمت اتاق از عرض و یا از طول ) را به صورت سرتا سر از کف تا سقف کمد دیواری نصب می‌کنند که عمق آن با توجه به متراژ اتاق و نوع کاربرد آن که می‌تواند برای لباس، رختخواب و … باشد تعیین می‌شود. اگر فضای اتاق با نصب چنین کمدی، کوچک می‌شود بهتر است که درب های ریلی را برای آن انتخاب کنید. برای بزرگتر نشان دادن کمد دیواری شیک فضا و عدم نیاز به میز آرایش از آینه به جای در کمد استفاده کنید.

برای ساخت شیک ترین مدل کمد دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از هر چیزی ابتدا مدل‌ها و طرح‌های مختلف را ببینید. سپس با طراح کمد دیواری خود مشورت کنید تا نسبت به موقعیت و فضایی که در اختیار دارید با توجه به نیاز شما و چیدمان دکوراسیون اتاق، مدلی همسو و هماهنگ با اتاق‌تان را برای‌تان طراحی و اجرا کند. اما جهت شیک‌تر شدن کمد دیواری، سعی کنید با استفاده از نور مخفی در بالای کمد، فضای دلنشین و مدرنی به اتاق خود بدهید. رنگ کمد، جنس مواد به کار رفته، ابعاد، نحوه‌ی اجرا، قیمت و … همه‌ی این موارد مهم هستند و باید آن‌ها را بصورت جدی پیگیری کنید.

نسبت به دستگیره‌ها حساس باشید و هم رنگ با دستگیره‌های اتاق خود نوع و رنگ آن را انتخاب کنید. جهت مشاهده انواع دستگیره‌ها به فروشگاه اینترنتی یراق مراجعه کنید. تعداد کشو‌ها را باتوجه به نیاز خود تعیین کنید. اگر فضای کمی دارید نوع درب‌ها را ریلی انتخاب کنید تا در استفاده از فضای اتاق، صرفه‌جویی کرده باشید. در انتخاب جنس و نوع رگال و تجهیزات داخلی کمد دیواری شیک خود سعی کنید با متخصصان این حوزه گفتگو و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید تا به انتخاب بهینه‌تر و دقیق‌تری برسید.

کابینت فیدر
کابینت فیدر

سخن آخر

برای سفارش کمد دیواری شیک و زیبای خود با ما تماس بگیرید و دکوراسیون خانه خود را منحصر به فرد کنید.

منبع : گروه خدماتی فیدر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

کمد دیواری کلاسیک